پاسخ پرسش های متداول درباره سکته مغزی

سوالات سکته مغزی با پاسخ دکتر روزبه کاظمی

 

یکی از اشناهامون ۷۵سال سن داره و سکته مغزی کرده و سمت راست بدن او فلج شده و در اوایل دوران سکته در تکلم بسیار مشکل داشت اما پس از ۸ ماه کم کم میفهمیم ک چی میگه ولی بیمار اصلا ب گفته های ما واکنش نشان نمی دهد و ب گفته دکتر ها ۷۰ درصد هوشیاری خود را از دست داده است
آیا امکان بهبود سلامتی این بیمار وجود دارد؟
و اگر امکان بهبود وجود ندارد میتوانید بگویید این بیمار تا چه زمانی ب همین صورت ب زندگی خود ادامه میدهد؟

پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
به احتمال بسیار زیاد بیمار شما در منطقه ای از مغز آسیب دیده که دچار اختلال در درک کلمات و گفتارها شده، بخصوص اگر کلمات پیچیده و یا تبدیل به جملات پیچیده بشوند. این اختلال که یک نوع آفازی محسوب میشود و به احتمال بسیار زیاد بیمار شما دچار یکی از این انواع آفازی که درک را بیشتر درگیر میکند که به آن ترانسکورتیکال میکس گفته میشود است که نیاز به درمان دارد و باید با بیمار کار شود.
یادتان باشد که این مسئله ربطی به هوشیاری بیمار ندارد و بیمار قطعا هوشیاری و حافظه اش دست نخورده و یا شاید با آسیب بسیار بسیار جزئی است. این مسئله مربوط به این است که بیمار جملات و کلمات شما را میشنود ولی نمیتواند تجزبه و تحلیل بکند. نیاز به درمان دارد. ممکن است نیاز به گفتار درمانی همراه با تحریک مغزی داشته باشد ولی بهتر است که درصورت امکان بیمار را برای یک جلسه ویزیت به کلینیک بیاورید.
موفق باشید - دکتر روزبه کاظمی

نام ارسال کننده نظر را مشخص نمایید.
آدرس ایمیل نظردهنده را مشخص نمایید.
آدرس وب سایت ارسال کننده نظر را مشخص نمایید.
نظر را مشخص نمایید