پرسش ها و پاسخ ها درباره سکته مغزی

Home-خدمات درمانی-پرسش ها و پاسخ ها

به جز اختلال درک به دلیل آسیب منطقه گفتار، چه نوع دیگری از اختلال درک می تواند بروز کند؟


تماس با کلینیک تبسم جهت مشاوره سکته مغزی و رزرو نوبت

 • شماره تلفن:   ۶۶۵۶۴۶۷۴   |   ۶۶۴۳۶۲۹۱
 • ارسال درخواست ویزیت و مشاوره آنلاین سکته مغزی از طریق واتسپ : 09355354332
 • زمان پاسخگویی: ساعت ۹ الی ۲۱
به دلیل آسیب به سلولها و ارتباطات بین سلولی در مغز، بیمار می تواند دچار اختلالات گذرا و حتی دائمی در درک و شناخت و حتی سطح هوشیاری شود که معمولا در آسیبهای بزرگ بویژه در افراد مسن تر شیوع بیشتری دارند.
• زوال عقل یا دمانس و یا آنچه در اصطلاح عمومی به کوچک شدن مغز و یا آلزایمر معروف است یک فرایند پیشرونده و دائمی است که در اثر آسیب جدی به مغز شروع می شود. این مشکل معمولا خود را به صورت اختلال در حافظه کوتاه مدت و سالم بودن حافظه دور ، اختلال در فراگیری مطالب جدید و در مراحل پیشرفته تر اشکال در شناخت افراد ، و یا عدم آگاهی کامل به زمان و مکان نمود پیدا می کند.
نوع دیگری نیز ازاختلال وجود دارد که معمولا گذراست و به صورت متناوب در طول روز بروز می کند و به دلیل اختلال گذرا در عملکرد مغز و نوسان در میزان هوشیاری او بوجود می آید این بیماران علاوه بر مشکلات گذرای حافظه دچار علائم دیگری مثل بی قراری ، عدم تمرکز رفتارهای نامناسب و یا حتی توهم و هذیان می شوند که به راحتی با بیماریهای روانی و زوال دائمی مغز (دمانس) اشتباه می شوند ولی در صورت تشخیص صحیح و به موقع در بسیاری موارد قابل درمانند و آثار دائمی بر جای نمی گذارند.
,
 

دیدگاه شما

2


 • دنیا ومادریزرگم

  دنیا ومادریزرگم

  سلام مادربزرگم چند ماهی هست که سکته مغزی کرده وهیچ کس رونمیشناسه ومدتم یه نفر رو صدا میزنه وهرچی ماباهاش صحبت میکنیم متوجه نمیشه خیلی هم بیقراره ومدام درحرکته .دکتر هم گفته درمان نداره .اگه میشه یه راهنمایی کنید .تشکر

  دوست عزیز
  با اطلاعات ناکافی موجود اظهار نظر مشکل است،اگر بیمارتان در سمت راست بدن دچار مشکل شده،ممکن است اختلال تکلم سبب علائم مربوطه باشد و نه اختلال حافظه و شناخت.
  اطلاعات و مدارک بیشتری ارسال کنید.
  موفق باشید
  دکتر روزبه کاظمی

  29 تیر 1396

 • نیما

  نیما

  سلام پدرم چند روز قبل دجار سکته مغزی شده اند. و موقعیت مکانی را تشخیص نمیدهند و از مکان سوال میکنند. این مشکل چقدر طول می کشد وما برای بهبود سریعتر چطور برخورد کنیم/ تشکر

  22 مرداد 1396