پرسش کاربران و پاسخ تبسم
توجه! شما می توانید در این بخش پرسش ها و یا مشکلات خود را از طریق فرم ارسال پرسش در این صفحه با پزشکان کلینیک در میان بگذارید و پاسخ مناسب دریافت نمایید.

❓پرسش شما:
سلام مادر ۷۵سالشه و اخیرا دوبار سکته مغزی کرده است و از نظر جسمی در بلع و تکلم مشکل دارد و از نظر قدرت دست و پا ضعیف است آیا به کلینیک شما ارتباط دارد وایا بیمه نیروهای مسلح و تامین اجتماعی قبول میکنید

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
بهتر است برای یک جلسه ارزیابی بالینی بیمار،با پذیرش تبسم هماهنگ کنید و بعد در مورد نحوه درمان توضیح خواهید شنید.
از بیمه خود میتوانید مبلغ تعرفه را دریافت کنید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:

سلام. خسته نباشید. پدرم از هشتم این ماه سکته کرده
طرف راستش تقریبا از کار افتاده
تماس گرفتم گفتن با خودتون تماس بگیرم
پدرم ۶۵ سالشه
حالا آقای دکتر به نظر شما بیاریمش اونجا
دست و پاشو تکون میده. راست و خمش می کنه. ولی کنترل نداره روش

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی 
در صورتیکه ساکن تهران هستید،توصیه میکنم زمان را از دست ندهید و بیمار را ابتدا برای معاینه و سپس برنامه ریزی درمانی به کلینیک بیاورید،مدارک موجود را همراه داشته باشید. بیمار اگر سریع و صحیح شروع به درمان کند،نتیجه بسیار متفاوت خواهد بود.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
باسلام. پدر62ساله بنده دوماه سکته مغزی بر اثر سکته قلبی کردن و سمت چپ بطور کامل فلج شد وشروع به فیزیوتراپی کردیم الان پدر بدون تکیه گاه حدود 20دقیقه میتونن سر پا وایسن و دست چپ به قدر خیلی کم به سمت بالا جمع کنن فیزیوتراپی می گه اعصاب برگشته ولی پدر به سختی و با واکر میتونن حرکت کنن البته پای چپ در حد چند سانت میتونن روی زمین بکشن وگاهی که ما بلند میشه به سمت پای دوست کشیده میشه آیا تکنیک یا روشی برای بهبود هست؟درضمن ما در شهرستان هستیم.

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
علاوه بر تجربه و تخصص تیم درمانی،درمانهای مکمل (مانند rTMS,tDCS....)نیز میتوانند و روند بهبودی کمک کنند.قطعا بهتر است  در یک مرکز توانبخشی دارای واحدها و تجهیزات مربوط به بیماری،درمان را ادامه دهید.
پیروز باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام شب خوش.پسر آقای..... از بیماران توانبخشی تبسم هستم.دیشب پدرم بعداز خوردن شامی سبک ناگهان از روی تخت با صورت افتاد پایین و سرش به سمت راست کج شد وکاملا بدن شل و سفیدی چشمانش پیدا شد ولرزش هم داشتند.به مرکز درمانی بردیم گفتند مشکلی نیست وپدر هم حالشان بهتر شد آوردیم منزل.آیا پدرم سکته ایی را رد کرده اند؟آیا به متخصص مغز و اعصاب ببریم؟ofloxacin200  و  (immustim(echiherb   مصرف میکنن.آیا عوارض این داروهاست؟این داروهارو متخصص مجاری ادرار دادن.

💠پاسخ تبسم:
سلام
در مرکز با بنده دیداری داشته باشید.
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آقای دکتر خسته نباشید آقای دکتر مادرم شصت وهشت ساله است چند ماه قبل سکته دوم وسیع کرد تکلم نداره ونمیتونه راه بره خواستم بپرسم اگه انژیو مغز ببریم حالش کمی بهتر میشه یا فرقی نخواهد کرد

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
آنژیوگرافی یک روش تشخیصی وضعیت عروق است ولی اگر در طی آن از روشهای بازکننده تنگی(مثل بالون یا استنت گذاری) استفاده شود میتواند در پیشگیری از سکته های بعدی و حتی درجات اندکی بهبود در نقائص بیمار موثر باشد.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
 سلام مادرم حدود54سالشه که سکته مغزی کردوبعدازچندروزدستش ورم کرده ودردداره که نمیتونه حرکش کنه حرکتی نداره برا درمان اون چه راهی توصیه میکنید آیا ورم دستش خطرناکه؟

💠پاسخ تبسم:
دوست عزیز
تورم ناگهانی دست و یا پا به همراه درد و گاها کمی تغییر رنگ پوست میتواند علامتی از عارضه خطرناکی ناشی از لخته در اندام(DVT)باشد.هرچه سریعتر برای انجام ارزیابی(قدم اول سونوگرافی رنگی)به بیمارستان مراجعه کنید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام آیا زالو درمانی و طب سوزنی در بهبود فردی که دچار سکته مغزی شده موثر است با تشکر

💠پاسخ تبسم:
 زالو درمانی تاثیر مثبتی ندارد،طب سوزنی تاثیر مختصری در صورتیکه در کنار توانبخشی باشد( بویژه در کاهش درد) میتواند داشته باشد.

دکتر روزبه کاظمی
 


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام. پدرم 15روزه سکته مغزی شده طرف راست بدنش دست وپاش بی جون شده الان ترخیص شده تو خونه س. واسه تحرک دست وپاش داروی بخصوصی وجود داره،

💠پاسخ تبسم:
هموطن گرامی
هیچ دارویی در دنیا جهت به حرکت افتادن اندامهای درگیر به تایید نرسیده است،تنها راه شما توانبخشی است،هرچه سریعتر و هرچه صحیح تر،زمان خود را با روشهای دیگر هدر ندهید.
موفق باشید
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام اقاي دكتر مادر خانم من ١٨روزه سكته مغزي و قلبي شديد كرده هفته اول دست و پاي سمت راست كه فلج هستش باد كرد ولي بعد چند روز با مراقبتها خودمون خوب شد تا يك شب كه حالش وخيم شد و كف از دهان بيرون امد و سيله شد كه سريعا انتقال داريم اي سي يؤ بعد از اون تمام بدنش باد كرده مشكل تنفسي داره أيا به نظر شما مجددا سكته كرده ؟و به نظر شما دليل باد كردن بدنش چيه أيا خطر داره


💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
با اطلاعات مختصر موجود،احتمالا بیمارتان دچار تشنج و متعاقبا آسپیراسیون به ریه و عفونت ناشی از آن شده است،البته تشنج در مبتلایان به سکته مغزی شایع است ولی گاها یک سکته مجدد با تشنج همراه  میشود.
.تورم منتشر در تمام بدن علل متعدد  و نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری  دارد ولی معمولا نشانه مشکل داخلی جدیست.
با آرزوی بهبودی
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل

❓پرسش شما:
سلام پدر من ۶۴ سال دارن و دیماه ۹۵ سکته ی مغزی کردند که دکترا گفتن در اثر ایجاد لخته در قلب بوده و گفتن ضربان قلب نامنظم هست و میزان عملکرد قلب ۳۰%... در این مدت حدود صد جلسه فیزیوتراپی و جلسات بسیاری کاردرمانی و گفتار درمانی در منزل داشتن که نتیجه ی کمی داشته الان دچار افسردگی هستن و خیلی گریه میکنن و چیزهایی میگن که خیلی سخت میشه متوجه شد ... قسمت راست بدنشون کاملا فلج هست هنوز هفته ای دوبار کاردرمانی میشن و در منزل نرمش بهشون میدیم ... میخواستم ببینم با این شرایط تیم شما میتونه به ما کمک کنه من تازه با مرکز شما آشنا شدم... ممنونم

💠پاسخ تبسم:
دوست گرامی
برای پاسخ جامعتر به این سوال توصیه میکنم بیمار خود را همراه با مدارک جهت یک جلسه ارزیابی بالینی به کلینیک بیاورید،امکان پیشرفت هنوز منتفی نیست،با پذیرش کلینیک میتوانید هماهنگ نمایید.
در پناه پروردگار
دکتر روزبه کاظمی


متن کامل
صفحه 9 از 54ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها